Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Анатолій Гриценко. Братва хоче, щоб силовики торгували землею
[ Викачати з сервера (35.0 Kb) ] 15.09.2010, 23:14

Братва хоче, щоб силовики торгували землею?

 

Цікавий законопроект зареєструвала коаліція за номером 6644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель оборони».

 

Автори – Григорій Калетнік (Партія Регіонів) і Олег Черпіцький (фракція БЮТ, але «тушкою» увійшов до коаліції).

 

Якщо відкинути мішуру, то суть законодавчої новації проста, як пень: надати право Міністерству оборони, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Адміністрації державної прикордонної служби, Управлінню державної охорони та іншим силовим структурам …торгувати землею.

 

Привертають увагу три обставини.

 

По-перше, Олег Черпіцький є братом Олександра Черпіцького, який обіймає посаду заступника міністра оборони і водночас – директора Державного департаменту надлишкового майна та земель. Це той самий заступник міністра оборони, якого журналісти називають «Чепчиком», натякаючи на його сумнівне минуле і проблеми з правоохоронними органами. Той самий заступник міністра, якому за п’ять місяців роботи в Міноборони СБУ так і не надала дозволу на роботу з таємними документами?! Який у власноруч написаній біографії вказав, що проходив військову службу «у Житомирському окрузі», хоча такого округу не існувало в природі. Службою «у Житомирському окрузі» компетенція одного з керівників Міноборони  у військові сфері власне й вичерпується, зате Черпіцький проявляє неабиякий інтерес до надлишкового армійського майна і земель оборони зокрема. Як бачимо, не лише Олександр, Олег – теж.

 

По-друге, обидва автори законопроекту є членами профільного парламентського Комітету – з питань аграрної політики та земельних відносин. Причому Григорій Калетнік – голова цього Комітету. І саме йому, як керівникові «головного» Комітету спікер спрямував законопроект для підготовки до розгляду у сесійній залі. Рішення Комітету Калетніка передбачити неважко…

 

По-третє, питання земель оборони, думаю, виникло неспроста. І турбота про фінансування оборонної сфери – то лише прикриття. В іншому справа: «вільні» землі, які можна досить швидко і безконфліктно (контролюючи усю владу в країні) прибрати до рук, якраз і залишилися головним чином у військовому відомстві. Це сотні тисяч гектарів, сотні військових містечок, полігонів і лісових господарств, десятки тисяч будівель і споруд. Клондайк для «чепчиків»!

 

Вуха інтересу до державної земельки стирчать настільки високо, а рівень юридичної грамотності проекту – настільки низький, що Головне науково-експертне управління Апарату ВР не підтримало законопроект 6644, навіть у першому читанні.

 

Я переконаний, що Комітет з питань національної безпеки і оборони також його відхилить. Хоча б з однієї причини – силові структури НЕ ПОВИННІ МАТИ ПРАВА торгівлі землею. Нехай цим займаються Фонд держмайна, інші уповноважені Кабміном структури – хто завгодно, але не Міноборони, СБУ чи МВС.

 

Тож разом слідкуймо за проходженням законопроекту 6644!

 

15.09.2010р. Анатолій Гриценко

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 732 | Завантажень: 83 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]