Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Актив Черкащини. Звернення в ДПА Черкаської області. Законодавча ініціатива
[ Викачати з сервера (36.5 Kb) ] 27.08.2010, 12:32

ЧЕРКАСЬКА ПРАВОЗАХИСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«АКТИВ ЧЕРКАЩИНИ»

18000, м. Черкаси, вул. Котовського, 51, тел. (0472) 56-57-58

 

_Голові ДПА в Черкаській області П.Т.Хукаленко

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Останнім часом на вищому державному рівні дуже багато говориться про реформу системи оподаткування в Україні, створений проект податкового кодексу (який до речі лише погіршує існуючу систему), вносяться зміни до податкового законодавства тощо.

Однак всі ці дії не усувають проблеми податку з доходів фізичних осіб, а саме подвійне оподаткування доходів громадян у разі реалізації ними об’єктів рухомого та нерухомого майна.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про систему оподаткування», одними із основних принципів побудови системи оподаткування є: рівнозначність і пропорційність, рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, соціальна справедливість, економічна обґрунтованість.

Додержання вказаних принципів неможливо без усунення подвійного оподаткування. Однак нажаль деякі норми податкового законодавства (проекту Податкового кодексу) прямо передбачають подвійне оподаткування доходів громадян.

Так згідно положень ст. 12 розділу 4 проекту ПК, дохід від продажу об'єкта нерухомого майна (за виключенням деяких об’єктів при продажу яких податок не справляється) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства. Аналогічний порядок нарахування податку закріплений в ст. 13 цього Законодавчого акту (щодо рухомого майна).

Такі норми закону призводять до того, що громадянин, реалізуючі своє майно, сплачує податок з усієї вирученої суми. При цьому не враховується сума витрачених таким громадянином коштів на придбання цього майна. Адже вкладені в придбання майна кошти свого часу вже були оподатковані (як заробітна плата або інші доходи особи). Аналогічна ситуація з оподаткуванням продажу майна, яке було отримано в дар. Знову ж таки отримуючи подарунок, особа сплатила відповідний податок, а реалізуючі цей подарунок змушена сплачувати цей податок повторною. Таким чином явно вбачається подвійне оподаткування доходів громадян.

Крім цього такі положення ставлять громадян іще і у нерівне становище у порівнянні з юридичними особами, які за таких обставин сплачують податок лише з різниці між сумою придбання та продажу майна.

За таких обставин пропоную внести зміни до ст. 12, 13 проекту Податкового кодксу (законодавчі ініціативи додаються) та усунути подвійне оподаткування доходів громадян і нерівність з юридичними особами.

 

Додаток:

-        законодавчі ініціативи.

 

«26»  серпня 2010 року

 

Голова ЧПО «Актив Черкащини»                                                                        Р.С.Зоря

ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ

щодо усунення подвійного оподаткування доходів громадян

 

Пропонується внесення змін до наступних нормативних актів:

а) Абзац перший п. 12.3 ст. 12 розділу ІV Проекту Податкового кодексу замінити трьома абзацами наступного змісту:

«12.3. Дохід від продажу об'єкта нерухомого майна визначається виходячи з різниці між ціною, зазначеною у договорі, за яким такий об’єкт було придбано за плату, та ціною, зазначеною в договорі, за яким об’єкт продається, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства.

Дохід від продажу об'єкта нерухомого майна, отриманого в дар або успадкованого, визначається виходячи з різниці між ціною, зазначеною у договорі, за яким такий об’єкт було безоплатно набуто, та ціною, зазначеною в договорі, за яким об’єкт продається, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства. Положення цього абзацу застосовуються за умови, якщо при отриманні подарунка (спадщини) особою був сплачений податок з вартості такого подарунка.

Дохід від продажу об'єкта нерухомого майна, іншого ніж зазначено в абз. 1, 2 цього пункту, визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства»;

б) Абзац другий п. 13.1 ст. 13 розділу ІV Проекту Податкового кодексу замінити трьома абзацами наступного змісту:

«Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з різниці між ціною, зазначеною у договорі (квитанції, чеку, товарному чеку, накладній тощо), за яким такий об’єкт було придбано за плату, та ціною, зазначеною в договорі, за яким об’єкт продається, але не нижче оціночної вартості такого рухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна, отриманого в дар або успадкованого, визначається виходячи з різниці між ціною, зазначеною у договорі, за яким такий об’єкт було безоплатно набуто, та ціною, зазначеною в договорі, за яким об’єкт продається, але не нижче оціночної вартості такого рухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства. Положення цього абзацу застосовуються за умови, якщо при отриманні подарунка (спадщини) особою був сплачений податок з вартості такого подарунка.

Дохід від продажу об'єкта рухомого майна, іншого ніж зазначено в абз. 2, 3 цього пункту, визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого рухомого майна, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до законодавства»;

 

 

Голова ЧПО «Актив Черкащини»                                                                        Р.С.Зоря

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 778 | Завантажень: 150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]