Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Актив Черкащини. Звернення
[ Викачати з сервера (38.5 Kb) ] 24.06.2010, 22:08

АКТИВ ЧЕРКАЩИНИ»

18000, м. Черкаси, вул. Котовського, 51, тел. (0472) 56-57-58

 

 

 

 

Президенту України

Януковичу Віктору Федоровичу

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 

Прем’єр-Міністру України

Азарову Миколі Яновичу

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

                                                                                                         Віце-прем'єр-міністру України

з питань економіки

Тігіпку Сергію Леонідовичу

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2   

 

Депутату Верховної Ради України

                             Королевській Наталії Юріївні

01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5

 

 

 

 

Вимагаємо негайно відкликати законопроект нового Податкового Кодексу № 6509, продовжити термін обговорення і доопрацювання проекту з залученням представників громадських організацій та фахівців.

Вважаємо, що цей законопроект містить норми, які ніяк не стимулюють  підприємців для активізації  своєї діяльності. Хоча головна мета його має бути спрямована на досягнення балансу інтересів держави та платників податків та стимулювання активізації підприємницької діяльності для сталого розвитку України.

У запропонованому Податковому Кодексі повноваження податкової служби розширені до обсягів, що порушують конституційні права громадян України. Обшуки приміщень, безапеляційність рішень, ухвалених державною податковою службою (ДПС) та на користь ДПС, примусове стягнення, арешти тощо вкорінюють „презумпцію винуватості” підприємця. Закріплюється обов’язок платника щодо сплати, незалежно від проходження розгляду питання в суді, спірних сум податків. Системно ігнорується принцип рівноправності платників та органів податкової інспекції. Відповідальність за порушення з боку платника податків збільшено в 4 рази, а за деякими пунктами штрафи збільшуються в 10 разів. Фінансові санкції нараховуватимуться не лише на суму заборгованості, але й на пеню. Замість обіцяного зменшення податкового тиску в документі зафіксовано збільшення ставок та розширення бази оподаткування по 11 з 19 загальнодержавних податках. Розрекламоване зменшення на 3 % ставки податку на прибуток не сприятиме зменшенню частки податків у витратах підприємства через тимчасовість цієї ставки та розширення бази оподаткування за рахунок скорочення витрат підприємств, що не включаються до оподатковуваного прибутку. „Покращення” адміністрування відбуватиметься в основному за рахунок скорочення 10 безглуздих та непрацюючих місцевих податків і зборів (збір із власників собак, збір за використання символіки, за участь на бігах тощо), питома вага яких у загальному обсязі місцевих податків і зборів не перевищує 1 %.

Складається враження, що поповнення бюджету в нас планується саме за рахунок штрафних санкцій, що накладають на малий і середній бізнес, а не за рахунок реформування законодавства. Податковий кодекс фактично руйнує право на збереження банківської таємниці. Передбачається введення екзотичного податку на депозити фізичних осіб у розмірі 5 %. Податкова інспекція одержує право обстежити будь-яку територію, що належить платникові податків (виробничі складські приміщення тощо), і скласти акти про результати такого обстеження. Найбільш прикрим є те, що в ГНАУ може з’явитися можливість додивлятися особисте житло підприємців, адреси яких зазначені в податкових документах. Крім того, помітно спрощується процедура одержання дозволу на обшук приміщень податківцями й огляд документів. Якщо ГНА нарахувала податки в особливо великих розмірах, відносно платника податків відразу ж збуджується кримінальна справа. При цьому Податковий Кодекс позбавляє підприємця норми на отримання відповіді на скаргу, бо в Кодексі не застережений термін, упродовж якого податківці повинні відповісти на скаргу. Тобто ми тепер можемо чекати і рік, і два, і три, але при цьому ніхто не знімає зобов’язань підприємця перед бюджетом. Більше того, згідно з Податковим кодексом, активи такого підприємства переходять у податкову заставу.

У таких умовах вести бізнес стає просто неможливим. Такі положення Податкового Кодексу свідчать про те, що відповідальність податківців перед бізнесом у ньому ніяк не прописана. Бездіяльність податківця залишається безкарною, тоді як підприємець несе весь тягар відповідальності перед законом.

Та як запропонований проект Податкового Кодексу № 6509  іде в розріз із положеннями Конституції України, не сприяє розвитку підприємництва та економічного розвитку України, вимагаємо його негайного відкликання із розгляду Верховною Радою.

В разі невиконання наших вимог щодо відкликання проекту Податкового Кодексу  № 6509 і винесення його на друге читання ми розпочнемо акції протесту з блокуванням його остаточного прийняття Верховною Радою України.

 

 

 

Дата 24.06.2010р.

Голова ЧПО «Актив Черкащини»                                                                         Р.С.Зоря

 

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 730 | Завантажень: 102 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]