Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Актив Черкащини Скарга Президенту
[ Викачати з сервера (40.0 Kb) ] 28.05.2010, 13:22

ЧЕРКАСЬКА ПРАВОЗАХИСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

«АКТИВ ЧЕРКАЩИНИ»

18000, м. Черкаси, вул. Котовського, 51, тел. (0472) 56-57-58

 

Президенту України

Януковичу Віктору Федоровичу

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 

Голові Верховного Суду України

Онопенко Василю Васильовичу

01024, м. Київ, вул. П.Орлика, 4

 

Прем’єр-Міністру України

Азарову Миколі Яновичу

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

Генеральному прокурору України

02011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

 

Міністру Внутрішніх справ України

01024, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Шановні добродії!

Звертаємося до Вас, як до найвищих посадових осіб в України, які згідно Конституції, законів України та загальних принципів моралі мають здійснювати нагляд за додержанням основних засад судочинства в Україні: законності, змагальності, рівності сторін перед законом та судом, недопущення тиску на суд у будь-який спосіб тощо.

«Актив Черкащини» є громадською правозахисною організацією, яка діє на території міста Черкаси та області та сприяє підприємцям та громадянам у захисті та відновленні їх порушених прав і законних інтересів. 25 травня 2010 року у ЗМІ з’явилася інформація, яка викликала наше глибоке занепокоєння.

Так за повідомленням ЗМІ, Національний банк України, очолюваний Володимиром Стельмахом, просить комерційні банки надати інформацію про суддів, які, на думку банкірів, ухвалили неправосудні рішення. Про це іде мова в телеграмі НБУ №18-312, 2377-8404.

НБУ просить банки надіслати рішення суду, назву суду, прізвище, ім’я, по-батькові судді, який прийняв «неправомірне» рішення, а також, у випадку наявності, і дані про результати оскарження цього рішення або про відсутність такої інформації.

Всю отриману інформацію НБУ планує використати при "підготовці документів для проведення в найближчий час наради під керівництвом президента України Віктора Януковича з питань розробки заходів, спрямованих на подолання великого обсягу проблемної заборгованості банківської системи та загрози порушення прав вкладників і інших кредиторів банків".

Таким чином, за допомогою Президента НБУ планує почати боротьбу проти суддів, якщо ті прийняли рішення на користь позичальників, та сприяти "оздоровленню банківської системи" України.

Такі дії НБУ грубо порушують норми Конституції та законів України, підривають державний лад та неправомірно втручаються в діяльність окремої гілки влади – судової системи. Адже жодна посадова або службова особа, жодний громадянин не мають права ставити під сумнів законність судового рішення, ухваленого Іменем України, крім випадків його оскарження в апеляційному та касаційному порядку, передбаченому законом. Жодна особа (будь то банкір, чиновник або простий громадянин) не вправі називати будь-яке рішення неправосудним доти доки це не буде встановлено вироком суду.

Більше того вказані вище дії є злочином, передбаченим ст. 376 КК України, втручання в діяльність судових органів.

Реакція на такі дії має бути адекватно жорсткою. Ні хто не має права втручатися в роботу судової системи та чинити будь-який тиск на суддів з метою ухвалення ними рішень на користь певної категорії осіб (в даному випадку банків).

Зважаючи на вищенаведене, прошу:

- провести ретельну перевірку дій керівництва НБУ щодо спроб втручання в діяльність судової системи та тиску на окремих суддів;

- вжити заходів дисциплінарного та адміністративного впливу до керівництва НБУ, винних у спробах втручання в діяльність судової системи та тиску на окремих суддів;

- порушити кримінальну справу за фактом втручання в діяльність судової системи та тиску на окремих суддів;

- вжити всіх можливих заходів щодо недопущення втручання банкірів, посадовців НБУ та інших осіб в діяльність судової системи та тиску на окремих суддів.

 

26.05.2010 року

 

Голова ЧПО «Актив Черкащини»                                           
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 859 | Завантажень: 109 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Эдуард  
0
Бред! НБУ обязан обобщить информацию и внести предложения. Аналогично любое ведомство.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]