Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Актив Черкащини пропонує
[ Викачати з сервера (35.0 Kb) ] 06.10.2010, 23:06

Президенту України

Януковичу Віктору Федоровичу

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 

Прем’єр-Міністру України

Азарову Миколі Яновичу

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

Голові Держкомпідприємництва

Бродському Михайлу Юрійовичу

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11

 

ЗВЕРНЕННЯ

щодо захисту підприємців від банківського свавілля та кредитного рабства

 

З осені 2008 року і до сьогодні в Україні триває фінансово-економічна криза. Внаслідок цього різко скоротився ВВП країни, зріс курс долара США, майже припинилося кредитування, зросло безробіття.

Вихід із кризи можливий лише через збереження існуючих та відкриття нових реально працюючих підприємств та підприємців. Особливо у сфері малого та середнього бізнесу. Адже саме ця сфера у розвинених країнах дає левову частку валового внутрішнього продукту.

У цій ситуації НБУ «на замовлення» банкірів підготував законопроект, який може взагалі знищити весь малий та середній бізнес і тільки цим (не кажучі вже про інші негативні наслідки) паралізувати економіку України. Це законопроект "Про внесення змін до деяких законів України (стосовно захисту прав кредиторів)".

Найбільш небезпечними положеннями цього законопроекту є:

1) право стягувати застави без рішень судів, якщо мова не іде про іпотеку (таке положення призведе до того, що банк, навіть при наявності спору щодо розміру заборгованості, буде звертати стягнення на засоби виробництва (автомобіль для таксиста чи вантажо-перевізника, обладнання для виробника тощо) фактично припиняючи його підприємницьку діяльність. Позичальник в свою чергу, навіть доказавши в суді свою правоту щодо розміру заборгованості, не здатен буде поновити свою діяльність, оскільки за час розгляду спору коштів заробляти він не буде, проценти та штрафи банк нараховуватиме і борг буде тільки зростати, а заставне майно може бути за цей час реалізовано);

2) заборона фізичній особі, яка має кредитну заборгованість, зареєструватися в якості приватного підприємця або засновника підприємства (це не тільки грубе порушення Конституції – обмеження права на свободу підприємницької діяльності, а і прямий шлях до знищення малого та середнього бізнесу. У такий спосіб люди або взагалі будуть відмовлятися від підприємницької діяльності, або переходити у «тінь»);

3) кредитор отримає право забороняти позичальнику використовувати транспортний засіб, що знаходиться в заставі (це також може призвести до блокування діяльності підприємців, у яких ТЗ є засобом виробництва, що знову ж таки призведе лише до зростання боргу);

4) банкіри отримують право зупиняти розрахунки своїх боржників з партнерами, поки ті не погасять свою заборгованість по позиці (ця норма також є неконституційною, оскільки порушує право інших кредиторів на належне виконання зобов’язання. Також незрозуміло, як бути якщо зобов’язання перед іншою особою виконується на підставі рішення суду. Якщо і тут банк матиме таке право, то фактично закон наділяє банки правом зупиняти виконання рішень судів).

Інші негативні моменти законопроекту:

1) передача у спадок кредитної заборгованості (чому тільки кредитної, тоді у спадок необхідно передавати будь-яку заборгованість);

2) зменшення прав малолітніх дітей: при непогашенні кредиту фінансова установа, матиме право виставляти із будинку неповнолітніх, що грубо порушує міжнародні договори підписані Україною щодо захисту прав дітей;

3) позичальників зобов’яжуть надавати в банки для зберігання оригінали документів, підтверджуючих їх права власності на заставу (але не зрозуміло як у такому випадку використовувати наприклад заставлений автомобіль, яким не можливо керувати без техпаспорту).

Банкіри вважають, що прийняття закону сприятиме пришвидшенню процесу реалізації застав. Однак головна проблема банків на сьогодні не в строках реалізації застав, а в їх ціні. Переважна більшість застав за нинішніми цінами покривають максимум 50 - 70 % боргу. Масова ж реалізація застав призведе до ще більшого їх знецінення, що наряду із обмеженнями, які вводяться для бізнесу призведе до того, що застави покриватимуть не більше 30 – 40 % боргу.

Це свідчить про те, що прийняття такого закону призведе до банківського та економічного колапсу і ще більше поглибить економічну кризу.

Вказаний законопроект НБУ збирається внести до Верховної ради через Кабінет міністрів. В такому разі ви, шановні добродії, матимете змогу ветувати цей законопроект та не допустити його потрапляння до стін Верховної ради.

У зв’язку з цим прошу вжити всіх можливих заходів, щоб законопроект "Про внесення змін до деяких законів України (стосовно захисту прав кредиторів)" не потрапив до Верховної ради України.

 

 

«____» _________ 2010 року

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 637 | Завантажень: 85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]