Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

Адвокат Намистюк Денис. Позовна заява о визнання дій Голови НБУ С. Г. Арбузова протиправними та незаконними
10.10.2011, 23:54

                                                              

                                                           Окружному адміністративному суду міста Києва,

                                                          01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1                                                                          

            

                                                         Позивач: Намистюк Денис Анатолійович,

                                                                                                                                           

                                                         Відповідач: Національний банк України,                                                                                  

                                                                       01601, Київ, вул. Інститутська, 9

                                                                       тел.  253-01-80

 

                                     

                                     ПОЗОВНА   ЗАЯВА

     

     Про визнання дій Голови НБУ С.  Г.  Арбузова  протиправними та незаконними, скасування Постанови правління НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”

 

   11.08.2011 року Правління Національного банку України винесло постанову від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”.

 

   Згідно з якою громадянин України при здійсненні валютно-обмінної операції має пред’явити документ, що посвідчує особу(паспорт громадянина України), а банк має ідентифікувати особу та зробити копії сторінок документу, що посвідчує особу та забезпечити  зберігання  копій  сторінок документа.

 

   У відповідності до ч.2 статті 11 Закону України "Про інформацію” -  не  допускається  збирання,  зберігання,  використання  та поширення конфіденційної інформації про особу без її  згоди,  крім випадків,  визначених  законом. Хочу нагадати, що Постанова НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України” не є законом, а є підзаконним актом.

 

    У відповідності до п.2 статті 11 Закону України ”Про міліцію” перевіряти у громадян документи, що  посвідчують  їх  особу, міліцію має право лише при підозрі у вчиненні правопорушень.
 
    В Україні діє презумпція невинуватості закріплена у статті 62 Конституції України - особа вважається невинуватою у вчиненні злочину  і  не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено  обвинувальним  вироком суду.
 
    Згідно статті 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню)                доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму” - фінансова   операція  підлягає  обов'язковому  фінансовому моніторингу у разі,  якщо сума,  на яку вона проводиться, дорівнює чи  перевищує  150  000 гривень (для суб'єктів господарювання, які 
проводять  азартні  ігри,  -  13  000  гривень)  або  дорівнює  чи перевищує  суму  в іноземній валюті, еквівалентній 150 000 гривень. Окрім того вона має мати ще ряд обов’язкових ознак, передбачених п. 1-16 ч.1 статті 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню)  доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму”.
 
 З цих підстав ідентифікація осіб та зазначення інформації про них у фінансових документах при здійсненні фінансової операції на суму що не перевищує 50000 гривень або перевищує її, є незаконним та таким, що порушує права громадянина України. Є по суті звуженням прав громадянина України та втручанням в його особисте(приватне) життя.    
 
    Згідно ч. 2 статті 19 Конституції України - органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти  лише  на  підставі,  в  межах 
повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
 
    Нагадаю, що Декрет  Кабінету Міністрів  України  від  19.02.93  N  15-93 "Про систему 
валютного  регулювання   і    валютного    контролю"
не є законом України.
 

  З цих підстав, дії  Голови НБУ С.  Г.  Арбузова по підписанню Постанови пленуму НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України” є протиправними та такими, що порушують права громадянина України.

 

 Окрім того, містять ознаки злочину передбаченого статтею 182 Кримінального Кодексу України(порушення недоторканності приватного життя).

 

   Згідно Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, затвердженої Указом Президента  від 11 червня 1998 року за  N 615/98, національні  інтереси  України потребують утвердження України як  впливової  європейської  держави,  повноправного  члена  ЄС.

 

   Разом з тим,  у відповідності з ч. 2 статті 14  Договору про заснування Європейської Спільноти, має бути забезпечено вільне пересування людей, товарів, послуг та капіталу. 
 
  Обмеження у вільному пересуванні капіталу(валютних цінностей) за межі України, обмеження у здійсненні платежів за межі України,  ввезення,  переказування,  пересилання  в  Україну капіталу(валютних цінностей), згідно статті 5 Декрету Кабінету Міністрів  України  від  19.02.93  N  15-93 "Про систему валютного  регулювання   і    валютного    контролю",

обмеження в обміні та конвертації валют, згідно Постанови НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”, не тільки віддаляє перспективу членства в ЄС для України, але й робить його просто неможливим.

        
   Згідно ч.1 п.4 статті 7 Закону України "Про Національний банк України”, Національний банк України, встановлює  для  банків  правила  проведення  банківських операцій. 
 
   Згідно статті 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

 

   Згідно статті 68 Конституції України, кожен зобовязаний неухильно додержуватись Конституції і законів України.

 

     Згідно статті 56 Конституції України, кожен має право на відшкодування за рахунок держави матеріальної і моральної шкоди завданої незаконними рішеннями діями чи бездіяльністю органів державної влади.  

 

     В даному випадку, порушене моє право на рівність перед законом, гарантоване статтею 24 Конституції України, оскільки дана постанова НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”, суперечить  ч.2 статті 11 Закону України "Про інформацію”, статті 15 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню)                доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму”, ч. 2 статті 19 Конституції України та на цій підставі підлягає скасуванню.

 

   Окрім того, згідно ч. 3  статті 22 Конституції України, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. 
 
     Згідно статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод - кожен  має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. 
   
     Органи державної влади не можуть втручатись  у  здійснення цього  права. 
 
     В даному випадку, правління Національного банку України, в особі, голови,  С.  Г.  Арбузова, порушило негативне право Намистюка Дениса Анатолійовича на невтручання в особисте(приватне) життя, частиною якого є здійснення валюто-обмінних операцій.     
 

     Зважаючи на все вище перелічене та керуючись статтями 6, 107, 166 КАСУ,

 

                                                     ПРОШУ:

 

  1. Відкрити провадження по справі.

 

  1. Визнати дії Голови НБУ С.  Г.  Арбузова по підписанню Постанови правління НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”  протиправними та незаконними.

 

  1. Скасувати постанову правління НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України”

 

  1. Винести окрему ухвалу стосовно, явно злочинних дій Голови НБУ С.  Г.  Арбузова по підписанню Постанови правління НБУ від 11.08.2011 року за  N 278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України” та спрямувати її до Генеральної прокуратури України(01011, м.Київ, вул. Різницька 13/15).

 

  1. Слухати справу лише за моєї особистої присутності у судовому засіданні та повідомити про час,  місце та ким буде слухатись справа.

 

 

  1. Всі судові витрати понесені Намистюком Денисом Анатолійовичем стягнути з Національного банку України на його користь.

 

Додаток: 1. Оригінал квитанції про сплату судового збору.  

 

 

01.10.2011 року                                                                                 Намистюк Д.А.

 

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 891 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]