Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

А. Ковальов Проект Постанови КМ України Про сприяння сільськогосподарському товаровиробнику в реалізації зерна.
[ Викачати з сервера (43.5 Kb) ] 09.05.2010, 19:43

Проект Постанови КМ України (переданий 05 05 2010 Бродському М.Ю. голові Держкомпідприємництва)

Про сприяння сільськогосподарському товаровиробнику в реалізації зерна.

 

Чим визвано.

Сільськогосподарський виробник, особливо фермери, не мають змоги вигідно продавати вирощене ними зерно. Зерно скупляється трейдерами  за цінами, що значно нижчі від біржових. Трейдери мають змогу домовитися між собою про заниження цін. А продавати зерно селянин мусить через те, що необхідні восени обігові кошти для розрахунків із   працівниками, для плати податків, для погашення заборгованості перед банками, для підготовки поля та його засів під наступний урожай. Частина землеробів не має зернових складів і вимушені збувати зерно, навіть за безцінь. Так восени 2009р. насіння соняшнику скуплялося трейдерами по ціні 2500 грн/т, а вже в січні трейдери продавали його по ціні 4000 грн/т, маючи рентабельність понад 50%.

Проблеми в реалізації зерна згубно впливають на розвиток сільського господарства в Україні, понижують благополуччя всіх громадян.

Що потрібно.

 1. Використати державні елеватори для реалізації через них товарне зерно, що вирощене с\г виробником.
 2. Через фютчерні експортні контракти держава наперед отримує кошти для закупівлі в селянина зерна по факту його поставки, із послідуючим відвантаженням його із державних елеваторів на адресу іноземного покупця.
 3. Ціни на зерно формуються на підставі результатів торгів на Лондонській торговій біржі. Товаровиробнику транзитом держава платить ціну знижену на 10%, а також врахувавши затрати елеватора та затрати на реалізацію в межах допустимих норм.
 4. 10% прибуток залишається в розпорядженні держави. За рахунок цих коштів формується державний резервний та страховий фонд
 5. Держава із товаровиробниками укладає спотові угоди, якщо поступатимуть зовнішні поступлення за зерно відповідно фютчерних контрактів, ці кошти всі розподілити пропорційно спотових угод, наперед оплативши частину коштів товаровиробнику, та уклавши додаткові угоди.
 6. Дотації на розвиток землеробства розподіляються порівно всім товаровиробникам на кожен закріплений за ними та орендований для товарного виробництва гектар ріллі, бажано через поставку вітчизняних добрив, пального та вітчизняної с\г техніки.
 7. Ціни на с\г техніку, міндобрива, пальне для с\г виробника не повинне перевищувати більше 25% їх собівартості. Комплектуючі, енергетичні та інші ресурси, що використовуватимуть підприємства для виробництва товарів с\г виробнику також не повинні поставлятися за ціною більшою від собівартості на 25%. Особливо це стосується дизельного пального, яке в усьому світі відпускається по ціні нижчій від найдешевшого бензину (так як собівартість виробництва дизпалива порівняно найнижча).
 8. Держава збирає замовлення на внутрішні потреби зерна і через біржеві торги продає його внутрішньому споживачу, весь чистий прибуток повертає виробнику зерна.
 9. Виробник зерна, який має зерно поза  спотову угоду може по договірній ціні сам продавати зерно як на внутрішньому, так і зовнішньому ринку.
 10. Кожен виробник має право на підписання спотової угоди на все зерно, а також на продаж його понад 20% об’єму спотової угоди.
 11. При продажі виробником зерна менше, чим зазначено в спотовій угоді, він сплачує штрафні санкції.
 12. При про строчці в оплаті за поставлене на елеватор зерно держава сплачує пеню в розмірі 3% від суми боргу за кожен день прострочки в розрахунку. А розрахунок держава зобов’язується провести не пізніше як через 5 банківських днів після поставки зерна на будь-який державний елеватор.
 13. Товаровиробник має право бути присутнім при проведенні аналізу зерна, а також має право на проведення аналізу незалежною лабораторією.   

П О С Т А Н О В А (проект)

 1. Мінагрополітики до 1 липня визначити потребу зерна для внутрішнього споживача України.
 2. Мінагрополітики  визначити кількість зерна що може поставити товаровиробник на елеватори по спотових угодах
 3. ДАК «Хліб України» разом із представниками товаровиробників зерна розробити примірну спотову угоду до 1 липня 2010р., передбачивши рентабельність елеваторів в межах 10% та розробивши планову калькуляцію витрат.
 4. Мінагрополітики разом із представниками товаровиробників зерна виставити на Лондонську товарну  біржу лот на фютчерний контракт по продажу зерна по конкретних видах.
 5. Мінфіну разом із представниками товаровиробників зерна виставити на Українській аграрній  біржі лот на спотовий контракт по продажу зерна по конкретних видах.
 6. Дотацію на розвиток рослинницької продукції сільського господарства розподіляти всім землекористувачам пропорційно використовуваної ріллі, через оплату добив, пального, запчастин до сільськогосподарських машин та на придбання сільськогосподарської техніки.
 7.  Ціна на с\г техніку, міндобрива, пальне для с\г виробника не може перевищувати більше 25% їх собівартості. Комплектуючі, енергетичні та інші ресурси, що використовуватимуть підприємства для виробництва товарів с\г виробнику також не можуть поставлятися за ціною більшою від собівартості на 25%. При продажу більшому надлишок знімається на користь держави в безспірному порядку.
 8. Будь-яка торгівельна особа (оптовий ринок, сільськогосподарський кооператив, трейдер) не має права робити націнку при дальшому продажу сільськогосподарської продукції внутрішньому споживачу більше ніж на 15% від ціни реалізації цієї продукції товаровиробником. Надлишок коштів, отримана в результаті націнки понад 15% знімається в держбюджет в безспірному порядку. Якщо сільськогосподарську продукцію, закуплену торгівельною особою на внутрішньому ринку, дальше ця особа продає на експорт, то має право продати не нижче індикативної ціни, 10% чистого прибутку від реалізації (включаючи повернутий ПДВ) торгівельна особа залишає в себе, а прибуток понад цього направляється товаровиробнику, що реалізував це зерно. 
 9. Товаровиробник має право самостійно продати свою продукцію не лише на внутрішньому ринку, а 60% власної товарної продукції може продати також на зовнішньому ринку по договірних цінах, одержавши весь прибуток собі, а державі залишиться 20% від розміру індикативної ціни.
 10. Індикативні ціни на с\г продукцію встановлюються на основі текучих цін на Лондонській товарній біржі за мінусом 20%, а також за мінусом затрат на перевезення із конкретної області.
 11. Держава через систему елеваторів сприяє сільськогосподарському товаровиробнику відвантаженню зерна на експорт та по Україні, утримуючи за послуги не більше 10% від їх собівартості. При цьому калькуляція послуг є додатком до даної Постанови.

 

 

 

 

 

Економічний ефект.

  • Сільськогосподарський товаровиробник одержить від реалізації  вирощеної продукції на 25 - 30% коштів більше в порівнянні із коштами, що отримав від реалізації врожаю 2009 року.
  • Стабілізуватимуться ціни на хібобулочні вироби  та інші види переробки товарної продукції сільгоспвиробника.
  • Додатково в державу поступить понад 8000 млн. грн. як 10% надходжень від чистого прибутку експорту, а також податкових зобов’язань, що виникнуть на внутрішньому ринку. Крім цього поступлять в державу кошти від 10% рентабельності елеваторів, приблизно 5000 млн грн.   Ці  показники щороку збільшуватимуться за рахунок прискореного розвитку с/г виробництва, досягнення рівня виробництва 1985року а потім і дальшого розвитку відповідно потенціалу ґрунтів України.
  • Зменшаться на 5-7% втрати зерна. (За рахунок зменшення кількості зерна, що зберігатимуться в пристосованих умовах).
  • Значно поліпшаться умови розвитку  тваринництва в Україні.
  • Значно зменшиться безробіття сільського населення та виплат їм по безробіттю (біля 1500 млн грн.)

 

 

17 квітня 2010р. Ковальов А.К.   тел. 096-3891937, aaa77748@mail.ru

Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 891 | Завантажень: 144 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]