Вітаю Вас, Гость
Головна » Файли » Наши файлы

03.12.2010 року в м. Києві за ініціативи Асоціації українських банків відбувся Круглий стіл
07.12.2010, 01:11
03.12.2010 року в м. Києві за ініціативи Асоціації українських банків відбувся Круглий стіл
Інформаційне повідомлення
03.12.2010 року в м. Києві за ініціативи Асоціації українських банків відбувся Круглий стіл на тему: «Проблема втрат української економіки, банків, населення від шокової девальвації гривні 2008 року і шляхи її зняття».
В роботі круглого столу приймали участь Савлук М.І. – Доктор економічних наук, професор КНЕУ, Белінська Я. В. – Професор кафедри фінансів Національного університету державної податкової служби України, м. Ірпінь, Потапова Н. В. – експерт Ради підприємців при КМУ, Заступник директора Центру наукових досліджень НБУ, Сугоняко О.А. – Президент Асоціації українських банків та члени нашої організації: Зоря Руслан, Стратілатов Костянтин та Дараєва Наталія.
В ході роботи круглого столу науковцями, які приймали в ньому участь, були висловлені наступні тези:
1) головною причиною істотних втрат економіки України від девальвації гривні є надмірна її (економіки) доларизація;
2) головними винуватцями надмірної доларизації економіки є банки (в першу чергу великі та іноземні), які кредитували економіку та населення в іноземній валюті, та держава, яка дозволила кредитування на внутрішньому ринку в іноземній валюті;
3) загальна сума зростання боргових зобов’язань в гривневому еквівалетні через зростання курсу сягає майже 80 % річного ВВП країни;
4) єдиний шлях подолання негативних наслідків – повна заборона кредитування в середині країни у валюті та розподіл валютних ризиків по вже виданих кредитах між банками та позичальниками.
Вказані тези (п. 1 – 3 та 4 в частині заборони валютного кредитування) були підтримані також Президентом АУБ Сугоняко О.А.
Крім цього він зазначив, що на сьогодні банківська система і близько не відійшла від кризи, а дозі знаходиться у дуже поганому стані (в першу чергу через великі обсяги проблемної заборгованості). При чому головну небезпеку становлять банки першої двадцятки, які мають найбільші (60 – 70 %) кредитні портфелі у валюті. Малі та середні банки навпаки є найменш постраждалими від кризи і саме завдяки ним банківська система має шанс відродитися. Проте великі банки (із яких левова частка з іноземним капіталом) через МВФ намагаються задушити малі та середні шляхом підвищення вимог до мінімальної суми капіталу (законом передбачено 75 млн., зараз НБУ своєю постановою, яку АУБ оскаржує в суді, збільшив до 120 млн. та готує законопроект про збільшення до 500 млн. Для порівняння в Росії мінімальний капітал складає 24 млн. грн.). Таким чином великі банки намагаються вижити за рахунок знищення малих та середніх (так само як великий бізнес через податковий кодекс намагався вижити за рахунок нашого знищення).
Після проведення круглого столу відбулася неформальна бесіда з п. Сугоняко, в результаті якої було домовлено про координацію дій між АУБ та Асамблеєю (зокрема шляхом запрошення представників Асамблеї на з’їзд АУБ та представників АУБ на координаційну раду Асамблеї).
У зв’язку з цим виникла пропозиція трансформувати ідею бойкоту банків у бойкот саме великих банків (плюси цієї ідеї: проводити такий бойкот можна постійно; цим бойкотом ми підтримуємо саме українські банки; бойкот спрямований в першу чергу на іноземні банки та Приватбанк, які є головними винуватцями наших проблем; цим бойкотом ми сприяємо відновленню самої банківської системи). При цьому бойкот має полягати у повній відмові від обслуговування у всіх великих банках (крім виконання своїх договірних зобов’язань до їх припинення): не оформляти нових кредитів, не розміщувати депозитів, діючі депозити забрати по закінченню термінів, не відкривати рахунків, а діючі закрити або не проводити по ним жодних операцій, не проводити розрахунки (комунальні платежі, оплата ВУЗів, шкіл, садочків, поповнення мобільних телефонів, тощо), не обмінювати валюту, не відкривати платіжні картки, а діючи закрити або не користуватися ними та не користуватися будь-якими іншими послугами. А оскільки повністю відмовитися від усіх банківських послуг не можливо, то всі ці операції проводити у малих та середніх банках.
— перелік найбільших та великих банків.
Группирование банков по размеру активов на 2010 год
Група I (Активы — больше 13000 млн. грн.)
N п/п N п/гр Название банка
1 1 ПРИВАТБАНК
2 2 ОЩАДБАНК
3 3 УКРЕКСІМБАНК
4 4 РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ
5 5 УКРСИББАНК
6 6 УКРСОЦБАНК
7 7 ПРОМІНВЕСТБАНК
8 8 ОТП БАНК
9 9 АЛЬФА-БАНК
10 10 ВТБ БАНК
11 11 НАДРА"
12 12 РОДОВІД БАНК
13 13 «ФОРУМ»
14 14 ПЕРШИЙ УКР.МІЖНАРОДНИЙ БАНК
15 15 СВЕДБАНК
16 16 «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ»
17 17 БРОКБІЗНЕСБАНК
18 18 КРЕДИТПРОМБАНК
Всего в группе I (18 банков)
Група II (Активы — больше 4000 млн. грн.)
19 1 УКРГАЗБАНК
20 2 ЕРСТЕ БАНК
21 3 «ПІВДЕННИЙ»
22 4 УКРПРОМБАНК
23 5 ІНГ БАНК УКРАЇНА
24 6 УНІКРЕДИТ БАНК
25 7 УНІВЕРСАЛ БАНК
26 8 ПРАВЕКС-БАНК
27 9 ВІЕЙБІ БАНК
28 10 ДОНГОРБАНК
29 11 ДЕЛЬТА БАНК
30 12 «ХРЕЩАТИК»
31 13 ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ
32 14 КРЕДОБАНК
33 15 ІМЕКСБАНК
34 16 ІНДУСТРІАЛЬНО-ЕКСПОРТНИЙ БАНК
35 17 КАЛІОН БАНК УКРАЇНА
36 18 МОРСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ БАНК
37 19 «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА»
38 20 «КРЕДИТ-ДНІПРО»
Категорія: Наши файлы | Додав: Правління
Переглядів: 644 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 mastermag  
0
На выходе после круглого стола стоял Герасим с большой авоськой - была зима....................

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]