Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Сентябрь » 24 » Володимир Щербина. Почнімо формувати громадську думку стосовно реформ в Україні! Звернення до підприємців
20:59
Володимир Щербина. Почнімо формувати громадську думку стосовно реформ в Україні! Звернення до підприємців

Почнімо формувати громадську думку стосовно реформ в Україні!
Звернення до підприємців.

 

Сьогодні у ЗМІ та "на кухнях" гучно лунає обговорення європейської інтеграції України, історичних моментів, з нею пов'язаних, зважування "за" і "проти"... Навіть "тріск списів" притих останнім часом. 

Наближається той момент, коли під справжню Незалежність української держави, а в першу чергу - українського суспільства, треба підвести справжній фундамент.

Українське суспільство сьогодні потерпає від однієї з найголовніших проблем, які залишилися у спадок від радянських часів: надміру перерозподілу легально реалізованої в економіці праці, яка є основним ресурсом суспільства та його соціалізуючим чинником, тобто має важливі функції в сім’ї, родині та громаді. Чи не найголовнішою з них є забезпечення утворення нагромаджень та приватної власності від особистого використання неспожитої частини реалізованої праці у відповідності з власними пріоритетами сім’ї та родини, особисте управління ризиками такого використання і на цій основі — розвиток суспільства його ж власними силами. 

За СРСР відносини перерозподілу праці було налаштовано так, щоб наймана праця, реалізована в економіці, вилучалася повністю і не створювала приватної власності. Натомість створювалася соціалістична (суспільна) власність. А це суперечить способу буття українського суспільства. В результаті нерефомованості цих відносин сьогодні перерозподіл праці "перевалив” за 100% і становить щонайменше 141%. Цей рівень перерозподілу праці формується під сукупною дією податків та внесків у "солідарні" системи соціального забезпечення, а в першу чергу - пенсійного. Такий рівень перерозподілу праці шкодить і економіці, і суспільству.

Для належного реформування відносин перерозподілу реалізованої в економіці найманої праці була розроблена Альтернативна Концепція пенсійної реформи. Втілення її в життя дасть негайний ефект, оскільки дозволить збалансувати легальні доходи як зведеного бюджету та пенсійного фонду, так сімейних бюджетів, які сьогодні (кожен з них!) не мають повноцінного поточного джерела фінансування. Це у свою чергу збалансує взаємодію основних суспільних інститутів: сім'ї, родини, громади та держави, праці нагромаджень і приватної власності. І що дуже важливо – відновить реальну платоздатність суспільства.

Проте, щоб якісно провести реформування зазначеної сфери суспільного буття, треба провести ряд науково-практичних семінарів з визнаними фахівцями у різних галузях наукової думки (не лише з економістами!) і поширити їх напрацювання в суспільстві. Я назвав це проектом "Від народу до реформ”, тобто, відштовхуючись від опису народу, його історії, звичаїв, суспільних категорій та їх зв'язків, прийти самим і "привести” суспільну думку до розуміння реформ, які необхідно провести:  http://chp.com.ua/all-news/item/24365-vid-narodu-do-reform  .

Запрошую людей, які відчувають у собі бажання та наснагу долучитися до здійснення цього проекту, зголошуватися на електронну пошту або в чат на ФБ.

 

Володимир Щербина,
м. Львів,
ewa_era@ukr.net
https://www.facebook.com/ewa.era

P.S. За цією адресою: 
http://www.seredniy-klas.org/load/volodimir_shherbina_alternativna_koncepcija_reformuvannja_pensijnoji_sistemi_v_ukrajini/1-1-0-1986 містяться посилання на текстові матеріали за темою Альтернативної Концепції пенсійної реформи та її обгрунтування (методологія та розрахунки). За необхідності надам ширші коментарі та роз'яснення.

Переглядів: 757 | Додав: Правління | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]