Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Січень » 12 » Помилка майдану або Що сьогодні повинен вимагати Майдан?
18:00
Помилка майдану або Що сьогодні повинен вимагати Майдан?

Помилка майдану

                    або

          Що сьогодні повинен                  

                  вимагати Майдан?

 

Сьогодні відбувається третя українська національна революція, поштовхом для початку якої стала відмова керівництва України підписати в листопаді 2012 року договір про асоційоване членство нашої країни в Європейському Союзі. Але надалі вимоги масової протестної акції в Києві стали значно більшими ніж лише євроінтеграція. Мова пішла вже про відставку Уряду, а згодом і про зміну всієї державної влади. І в цьому майданники знову «наступають на ті ж самі граблі», бо йдеться лише про зміну персоналій у владі, скажімо: Януковича на Кличка, Рибака на Тягнибока, а Азарова на Яценюка! В засідці зачаїлись також Порошенко, Гриценко та інші бажаючі скористатися ситуацією. 22-х річний досвід тасування владної кадрової колоди свідчіть про безглуздість цих устремлінь, тим більше, що результати останньої, тобто другої (помаранчевої) революції під гаслом: «Хто Україну врятує мою? Тільки два Ю!», свідчать саме про це, бо два Ю, яких ця революція внесла у владу, тільки погіршили ситуацію в країні.

Майдан повинен вимагати від нинішніх владоможців вирішення головного питання – законодавчої передачі влади народу України!

                          

           В практичному виконанні це виглядає так:

1.Майдан повинен вимагати створення механізму контролю народу над владою.

Верховна Рада, на вимогу майдану, повинна прийняти Закон України «Про громадський контроль над органами державної влади та місцевого самоврядування в Україні». Він здійснюється по результатам спостереження суспільством якості свого життя за рік, що минув, в вигляді обов’язкового (щорічного) референдуму в грудні року, що минає. Референдум необхідно проводити методом голосування по наступним питанням:

- чи задоволені Ви якістю життя, забезпечену Вам нинішніми органами державної влади за цей ______ рік? Варіанти відповідей: ТАК чи НІ.

- чи довіряєте Ви депутатам Верховної Ради України нинішнього скликання та Президенту України керувати вами в наступному році? Варіанти відповідей: ТАК чи НІ. Прийняття рішення недовіри народним депутатам та/або Президенту України матиме наслідком їх відставку (відклик) і призначення дострокових виборів.

-  яку величину щомісячного грошового утримання народного депутата України та Президента України Ви вважали б за доцільне призначити протягом наступного року? Варіанти відповідей: кілька грошових розмірів, визначених в кількості мінімальних зарплат по країні, за пропозицією діючої владної сили і опозиції.

- який кошторис на утримання органів влади Ви вважаєте за необхідне визначити на наступний _______ рік? Варіанти відповідей: Апарату Верховної Ради України - ___________, Адміністрації Президента України - ________: кілька грошових розмірів, визначених в кількості мінімальних зарплат по країні, за пропозицією діючої владної сили і опозиції.

На референдум виносяться й інші питання, що накопичились протягом року та мають вирішуватись виключно народом країни безпосередньо.

Наприкінці календарного року в Україні наступає час підводити підсумки.   

1.Голови районних держаних адміністрацій (РДА) на службовій нараді підводять підсумки з керівниками підприємств, організацій та установ на підвідомчій території, роблять висновки.

2.Далі голови обласних державних адміністрацій (ОДА) на службовій нараді підводять підсумки з головами РДА, роблять висновки.

3.Після цього Кабінет Міністрів України (КМУ) на службовій нараді підводе підсумки з головами ОДА.

4.На сам кінець Верховна Рада України разом з Президентом України на своєму пленарному засіданні підводять підсумки з КМУ, роблять висновки.

5.Народ України на щорічному грудневому референдумі підводе підсумки з Верховною Радою та президентом України, яких призначив на ці посади методом виборів, робить висновки.

Ось єдино правильна система взаємовідносин між органами державного влади та народом для забезпечення успішної життєдіяльності суспільства. Сьогодні із неї виключена її головна складова – щорічне підведення підсумків діяльності Президента і парламенту з боку народу!!! Ось головна причина усіх наших негараздів!

 Тому наші кандидати в народні депутати та Президенти протягом 22 років діють по принципу, як це викладено в російському прислів’ї: „Перед выборами народу с три  короба наврешь, а потом пять лет делай с ним что хош!Державний бюджет приймається на рік; в усіх ланках державної влади підсумки підводяться по результатам роботи також за рік; тому і народ повинен підводити підсумки з призначеними ним 451 державними особами теж за цей же час, тобто за рік, а не за 4 – 5 років в вигляді виборів, як тепер!!! Скажімо, в другу неділю грудня року, що минає, суспільству звітують Президент та голова Верховної Ради країни за пройдешній рік та доповідають плани своєї роботи на рік, що наступає. В третю неділю грудня проводиться референдум, на якому кожний виборець дає оцінку своїм обранцям.

Окрім того, такі щорічні референдуми – підведення підсумків, будуть демократизувати суспільство до ідеального рівня, привчати наших громадян відчувати себе господарями своєї країни, оскільки гарантуватимуть участь населення у вирішенні найголовніших проблем власної країни без посередників – депутатів та Президента, які неминуче викривляють волю народу, керуючись власними інтересами.

Сьогодні ж маємо те, що питання про контроль над владою з боку народу і підведення з нею підсумків в Конституції (в договорі між народом і владою) не згадується взагалі.

      2.Майдан повинен вимагати створення механізму відповідальності влади перед народом за результатами щорічного підведення підсумків своєї діяльності.

          Верховна Рада, на вимогу майдану, повинна прийняти Закон України «Про відповідальність за результатами своєї діяльності посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні». У цьому законі повинна бути визначена відповідальність державних чиновників, за результатами щорічного референдуму, перед суспільством своїми:

- службовим становищем (політична відповідальність);

Кандидати, при здійсненні свого бажання входження у владу, повинні народу обіцяти:  щорічно підвищувати купівельну спроможність громадян країни. Ніякі причини (природні катаклізми, економічні кризи, прорахунки попередників,  дірки в бюджеті тощо) не повинні впливати на виконання цього зобов’язання. Якщо народ протягом року цього не відчув, він відповідно і відреагує на референдумі.

        - задекларованим майном своєї родини, яке стало на період роботи у владі заставним (матеріальна відповідальність);

          Надання обранцям владного кредиту довіри повинна страхуватись заставою. На випадок невиконання своїх обіцянок, за  народним вироком на референдумі, народні обранці втрачають свої заставні матеріальні статки, які поповнюють державний бюджет країни.

         - особистою свободою за неправдиві дані в своїй декларації та інші, скоєні правопорушення (юридична відповідальність).

          Всі необхідні зміни з цих питань повинні бути внесені в Конституцію України. В нинішньому ж основному Законі України (стаття 80) народні депутати відмовляються нести будь яку відповідальність: „Народні депутати України НЕ НЕСУТЬ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за результатами голосування ... у парламенті та його органах. ” Відомо, що єдиним методом прийняття рішення парламентом України є голосування. В статті 84 Конституції депутати так і записали: „Рішення Верховної Ради України приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування. ” Тож народні депутати затвердили в Конституції положення про те, що вони НЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за прийняті ними рішення. Така юридична маячня може бути лише у нас в країні. Постає питання: за що і яку ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ взагалі несуть наші представники у владі? А НІЯКОЇ і НІЗАЩО!!! А відтак, ми – народ України, учасники такого договору між народом і владою (Конституція), є справжніми бовдурами!!!

       Майдану не треба просто змінювати владу. Майдану треба змінити взаємовідношення між владою і народом, шляхом здійснення тиску на владу для внесення вище зазначених змін в законодавство і Конституцію. Треба вийти з майдану і йти до будівель Президента і Верховної Ради. Треба залишити в спокої КМУ, бо ми, народ, якого в Києві представляє Майдан, цей Уряд не призначали (не обирали). Це робили наші 451 обранців. Саме з них і треба питати! А вони знаходяться в двох будівлях: вул. Банкова № 11 та вул. Грушевського № 5.

Сьогодні багато хто із політичних критиків згодні з тим, що владу треба вимусити працювати на свій народ, що влада повинна бути народу підпорядкована, народом озавданена, народу підконтрольна,  перед народом відповідальна і від народу залежна. Але НІХТО на сьогодні ще не запропонував механізмів практичного виконання цього. Це роблю я!!! Прошу усіх розумних, активних, НЕАБИЯКИХ людей, тобто ЛЮДЕЙ НЕ ТАКИХ, ЯК ВСІ, викласти своє бачення шляхів підпорядкування владоможців суспільству. Допоки ми не вирішимо цього головного питання, ми не вирішимо жодного іншого!!! Майдан сьогодні цього не робить, а відтак він просто марнує час: Їсть, п’є і виробляє відходи.

Хто бажає мене критикувати – прощу, але після своїх критичних зауважень, покажіть свої пропозиції щодо цього. Наприклад: «Та ні! Це не правильно! А ось як треба!» Тоді ця критика буде плідною і не перетвориться в пустопорожнє безплідне критиканство.

У кого є інша пропозиція щодо створення механізму введення владних органів в підпорядкування суспільству?

 

                                                             Активний учасник

                                    Другої національної (Помаранчевої) революції               

                                Неучасник цієї, третьої, з причин, викладених вище

                                                    Слюсарев Олександр Ігорович

                                                        E – mail: aislusar@yandex.ru

  

           10.01.2014 року

 

Переглядів: 656 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]