Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Январь » 26 » НІ ДЕРИБАНАМ ЯЛТИНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА!
01:13
НІ ДЕРИБАНАМ ЯЛТИНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА!
НІ ДЕРИБАНАМ ЯЛТИНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА!

В даний час готується узаконення дерибану 400 гектар Ялтинського гірсько-лісового заповідника:
    "Как нам стало известно, Ялтинскому горно-лесному заповеднику угрожает новая угроза. По заданию Кабинета Министров Крыма разрабатывается проект, согласно которому часть земли у заповедника (возле Ялты) будет изъята в обмен на присоединение к нему новой территории. Причем на ту территорию, которую у заповедника собираются изъять, уже есть новые хозяева - это крупные киевские и крымские чиновники и бизнесмены, желающие построить себе дачки в районе Ялты". Слід додати, що в грудні цей проект був закінчений і переданий до Мінприроди.
    Фактично, наші чиновники "одним махом" вирішили узаконити все, що розтягнули із заповідника за останні роки. Точніше, вже розтягнуте - узаконити, а для нових дерибанів створити "пільгові" умови.

Щоб не допустити цього, ми просимо підтримати звернення, яке додаємо нижче. Ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт, країна) чекаємо до 20-00 1 лютого, п'ятниці, за адресою pechenegy[at]rambler.ru
    Виправлення та доповнення до звернення, звісно, вітаються.
    Після звернення наводимо список посилань, за якими можна детально ознайомитися і з самою проблемою, і з її основними фігурантами.

З повагою і надією на вашу підтримку, С. Шапаренко.
*

Міністру екології та природних ресурсів України
Голові Ради Міністрів Автономної Республіки Крим
Прокурору Автономної республіки Крим

Відкрите звернення
ЗУПИНИТИ ЗНИЩЕННЯ ЯЛТИНСЬКОГО ГІРСЬКО-ЛІСОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник був створений в 1976 році для збереження гірських і субтропічних ландшафтів Криму. В даний момент його унікальні природні комплекси перебувають під загрозою знищення - саме зараз вони піддаються незаконному "дерибану".
    Незаконні виділення земель заповідника тривають вже багато років. Один з перших таких скандалів вибухнув ще в 2006 році. Незважаючи на відкриті в той час кримінальні справи, на сьогодні дана проблема розрослася до воістину катастрофічних масштабів.

Міська рада Алупки за останні роки затвердила приватним особам на території заповідника більше 50 проектів землевідведень. Незважаючи на те, що суд визнає такі рішення незаконними, вже близько 100 га заповідника без законних на те підстав передано в приватну власність (це добре видно на Публічної кадастровій карті: http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta). 30 грудня 2012 Ялтинська міська рада самовільно вирішила включити до своєї території 400 га заповідника. Незважаючи на те, що за продаж ТОВ "Зоряне небо" 10 га заповідника були порушені кримінальні справи, виділення цієї ділянки також було затверджено.
    Фактично, незаконне затвердження міськими радами Ялти та Алупки "нових" меж заповідника, закладає основу для остаточного вилучення з нього понад 1000 га.

У зв'язку з цим особливу тривогу викликає розроблений "Проект зміни меж і розширення Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника". Захоплена на цей час в заповіднику земля досі "висить у повітрі" - нові власники "недороззаповіданих" ділянок або вже користуються ними, або приступають до користування, - не маючи на те законних підстав. І тому логічно, що вони прагнуть зміцнити свої позиції. У зв'язку з цим у зміні меж заповідника ми бачимо спробу узаконити зазначені вище дерибани - з перспективою подальшого продажу цінної землі.
    Велика небезпека вилучення із заповідника унікальних для України природних комплексів субтропіків біля узбережжя Чорного моря. Коли ці території остаточно перейдуть у приватну власність, їх природна цінність буде втрачена. Варто також пам'ятати, що в 2009 році Рада міністрів АР Крим прийняла рішення про винесення меж заповідника в натуру, яке згодом було скасовано - що і дозволяє в даний момент виділяти в ньому землю.

Всі зазначені виділення земель є абсолютно незаконними.
    Так, у відповідності зі статтями 16 і 17 Закону України "Про природно-заповідний фон", природні заповідники є установами загальнодержавного значення і на їх територіях заборонена будь-яка діяльність, яка суперечить цільовому призначенню. Фактично виділення земель, яке призведе до будівництва приватних домоволодінь, баз відпочинку та інфраструктури під них, напряму суперечить нормі закону.
    Статті 123 і 149 "Земельного кодексу України" відносять вилучення земель природоохоронного призначення до виключної компетенції Кабінету міністрів України. Тому всі випадки вилучення земель з Ялтинського гірсько-лісового заповідника рішеннями міських рад є незаконними і мають бути анульовані.
    Процедура зміни меж природних заповідників відбувається на підставі ст. 51-54 Закону України "Про природно-заповідний фонд", належить до компетенції Президента України та узгоджується Мінприроди на підставі експертного висновку. Тобто рішення про зміну меж заповідника, прийняті міськими радами Ялти, Алупки або Ради Міністрів АР Крим, є незаконними.

Знищення одного з найцінніших природних об'єктів України, Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, ми вважаємо неприпустимим, і тому вимагаємо:
    Від Ради Міністрів Автономної Республіки Крим:
    Зупинити всі виділення земель із Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника.

Від Міністерства екології та природних ресурсів України:
    1. Винести межі заповідника у відповідності з тим, як вони зазначені в його Положенні, в натуру.
    2. Не затверджувати "Проект зміни меж і розширення Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника" в частині, що передбачає вилучення із заповідника будь-яких земель.

Прокуратурі Автономної республіки Крим:
    1. Перевірити законність існуючих виділень земель в заповіднику, і в разі виявлення порушень, повернути їх в його розпорядження.
    2. У судовому порядку опротестувати на користь держави незаконні рішення про зміну меж заповідника, прийняті міськими радами Ялти, Алупки і Радою Міністрів Криму.

Вважаємо за необхідне зазначити, що Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, його природна цінність, є не тільки надбанням народу України, але й мають велике значення в збереженні природи в міжнародному масштабі. А тому його знищення на догоду будь-чиїх приватних інтересів є злочином проти існуючого і майбутніх поколінь.

З повагою,
1. С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. В. Борейко, Київський еколого-культурний центр.
3. О. Вяткін, Харків.
4. ...
*

Переглядів: 855 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]