Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Февраль » 9 » Ігор Гурняк. Про реєстрацію територіальної громади
21:37
Ігор Гурняк. Про реєстрацію територіальної громади
   Територіальна громада не є органом місцевого самоврядування - вона його створює. Зареєструвати треба статут. Для цього потрібне затвердження статуту місцевим органом самоврядування. Якщо депутати хочуть красти далі, вони не затверджують. Створює громаду і приймає статут сама громада. В Рудій громада вже напряму спілкується з орендарем. Обійшлась і без затвердження.
    Проте ми спробуємо у двох випадках зареєструвати статут. Для цього є передумови.
    Згідно з постановою Кабінету міністрів від 27 липня 1998 року №1150 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад» та відповідним Положенням реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється районними, міськрайонними (у разі утворення) управліннями юстиції за заявою встановленого зразка. 
Для   реєстрації   статуту   до  органу,  що  здійснює  цю реєстрацію, разом із заявою подаються: статут територіальної громади села,  селища, міста; рішення  представницького  органу місцевого самоврядування про затвердження статуту; протокол   пленарного  засідання  представницького  органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту; документ про внесення плати за реєстрацію статуту.
   Організаційно - правова форма громади - в статуті. Ви самі все створюєте. У нас юстиція вимагала затвердження статуту сільською радою. Ми зробили їм крок назустріч, незважаючи на факт їх нелегітимності. Вони відкинули цю руку. Тому зараз громада працює самостійно і нівелює кожне рішення сільської ради.
Переглядів: 1891 | Додав: Правління | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]