Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Февраль » 20 » Галина Руденко Владу під ПРЕС!
17:46
Галина Руденко Владу під ПРЕС!

Галина Руденко


Владу під ПРЕС! 

Неочікувана бліц-дискусія на радіо «Девідзон» нещодавно у нас відбулась з журналістом Віталієм Портніковим під час його передачі з України. На моє питання, чи щось робиться журналістами TVi з приводу популяризації і впровадження проекту Закону про вибори по прогресивно-рейтинговій системі (ПРЕС), він відповів негативно. Більше того, назвав мене «романтичною полум’яною революціонеркою», яка закликає до державного перевороту, а проект ПРЕС нездійсненним. Це вже вдруге мене так назвали в Україні. Перший раз мені цей «титул» присвоїли під час президентських виборів 2010 року, але про це пізніше. До того ж я не погоджуюсь з такою характеристикою своєї діяльності. Набагато більше я пишаюсь, коли про мене казали ще до Незалежності і називають тепер небайдужою і додають: «Більше б таких небайдужих було у нас в Україні».

Щоб читачі та слухачі зрозуміли про що йдеться, мушу нагадати, що ПРЕС відповідає всім демократичним нормам і не протирічить жодній з конституцій України. Не суперечить він і вимогам Венеціанської Комісії. Ця комплексна виборча система дає змогу встановити справжнє народовладдя в країні. Вона допомагає здійснювати контроль за роботою обраних народом за відкритими списками достойників і дає можливість напряму відкликати відданий виборцем голос з метою дострокового припинення повноважень депутата, якщо він не відповідає народним вимогам. 

Автор ПРЕС’у Ігор Гурчик ще у 2006 р. продумав і запропонував конкретний механізм впровадження закону в дію. Про це я писала в газеті «Національна трибуна»  ще 16 жовтня 2011 року (стаття «Україна знову пробуджується»), тобто задовго до прийняття сучасного закону про вибори. Перед тим ми з Ігорем Гурчиком обговорили ПРЕС з майже двацятьма опозиційними депутатами Верховної Ради, які визнали його толковість і дієвість.

Більше того, при зустрічі з Олегом Тягнибоком (ще задовго до виборчих перегонів) матеріали по цьому проекту та пропозиції щодо програм та організації виборів (стаття «Поради небайдужої», газета «Національна Трибуна» за 20 травня 2012 року) мною були підібрані і передані через нього для кожного лідера опозиційної партії.

Крім того матеріали з цими публікаціями у великій кількості транспортувались в Україну різними шляхами, оскільки друкувати чи озвучувати редактори офіційних ЗМІ в Україні не ризикують, боячись за свої посади.

Погоджуюсь з тим, що цей спосіб розповсюдження інформації в наш час досить збитковий і нераціональний. І, звичайно, моєї пенсії недостатньо, щоб досягти вагомих результатів. Ця робота вимагає набагато  більше коштів, енергії, активності. З цим питанням я зверталась до українських кредитівок у Америці, до НТШ, до УККА та інших за допомогою. Особливо важливо було до виборів надрукувати брошуру «Перші історичні кроки української державності», яку ми планували з її автором Раїсою Іванченко роздавати разом з іншими агітаційними матеріалами. Чи варто говорити, що ця брошура користувалась неабияким попитом і як українцям бракує правдивої книги рідною мовою. Оскільки в підтримці матеріально нам було відмовлено, то прийшлось ще й авторці докладати свою зарплатню та пенсію.

Сподіваючись, що  українські ЗМІ підхоплять ідею ПРЕС’у та посприяють її розповсюдженню серед виборців звертались ми до телеканалів ICTV (ведучий Андрій Куликов), до п’ятого каналу (ведучий Роман Чайка), TVi (Віталій Портніков), до групи «Чесно», до Мустафи Найема, до Олександра Черненка та інш. Реакція — нульова. Особливо обурила байдужість і зволікання у цій важливій державній справі Комітету виборців України на чолі з Олександром Черненком. Звичайно, позиція пасивного спостерігача для цих осіб була більш комфортною.

Слід сказати, що в процесі виборчих перегонів громадське об’єднання «Наша земля» уклало з кандидатами-мажоритарниками у київських  округах Угоду, яка передбачала одним із перших законопроектів у новому парламенті при опозиційній більшості голосування за ПРЕС. Крім того, Угодою передбачалось скасування всіх недолугих, прийнятих у незаконний спосіб рішень попереднього парламенту. Ця угода давала виборцю чітко зрозуміти хто є хто з кандидатів, і для чого він іде в Раду. Угода сприяла підняттю рейтингу кандидата, який підписав її та активності виборців. Її підписали всі, кому було запропоновано, опозиційні кандидати, окрім Володимира Бондаренка (округ 219, м. Київ). Всі вони пройшли до парламенту і продовжують пропагувати ПРЕС, або окремі фрагменти з нього у своїх виступах, програмах, ініціативах.

Бо завдяки і цій роботі, не дивлячись на шалений тиск з боку влади, «беркути»,  «омони», продажність та фальсифікації, Київ проголосував грамотно, стійко, достойно. Якби з такими результатами, як у столиці, проголосували в інших областях, то ми б зараз жили у зовсім іншій Україні.

І цей столичний рівень Києва треба тримати і надалі, особливо не схибити при виборах мера і Київради, що відбудуться, сподіваюсь, цього року. Досить уже настраждалися кияни від попереднього і сучасного розбазарювання і знущання над містом.

Щоб у всі виборні органи потрапляли чесні і достойні професіонали, треба ні на хвилину не припиняти роботу по пропаганді ПРЕС’у. Адже ця найдемократичніша система є справжнім чистилищем, що від початку унеможливлює перебування у владі злодіїв, корупціонерів, брехунів і невігласів.

Через те вважаю за необхідне зараз продовжувати роботу по популяризації нового закону про вибори на основі ПРЕС. І для цього треба депутатам, журналістам, членам ГО використовувати всі публічні виступи, заходи, мітинги-протести, зібрання, наради, публікації і т. д. Роль ЗМІ у цій роботі незамінима. Вважаю, що тільки це допоможе поінформованому виборцю масово підтримати опозицію і стати на захист своїх прав, коли ПРЕС буде включено до Виборчого Кодексу на всі наступні вибори, який буде прийнятий парламентом.

Звичайно легше стати у позицію спостерігача і, хизуючись своєю об’єктивністю, констатувати факти невдалого урядування та смакувати невдачі влади і її недолуге державотворення. Дехто, навпаки, з однаковою оскаженілістю піддає нищівній критиці урядування як партноменклатурних Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, мафіозного Віктора Януковича, так і Президента-патріота Віктора Ющенка. Замість того, щоб допомогти і підказати останньому шляхи виходу із кризи у свій час і застерегти його від впливу шкідливого оточення кар’єристів пп. Жванія, Балоги, Улянченко, Піскуна, Кінаха, олігархів та інших журналісти прискіпливо роздмухували несуттєві помилки і чіплялися до дрібниць. Це люди, які звикли «гребти все з України» і ніколи не поставлять питанння: «А що ж я зробив для своєї країни?»

Пригадую, як під час президентських виборів 2010 року пропонувалася ідея оголосити референдум по прийняттю найдемократичнішої Конституції, що була розроблена фахівцями по завданню президента Віктора Ющенка і обговорювалася  громадскістю майже цілий рік до цього. Ідея полягала в тому, щоб голосування за Конституцію прирівнювалось до голосування за президента Ющенка, ак її гаранта. Та Сектретаріат президента, його виборчий штаб, депутатське оточення блокували цю ідею, не донесли її до Ющенка самі та й мені не дали це зробити. Більше того, назвали таке всенародне голосування теж «державним переворотом». Самі ж заходилися шукати нові теплі місця у іншого кандитата в президенти — Януковича. Тепер ці «щури», що зрадили свого лідера ще до виборів, сидять і байдуже підраховують, скільки державних переворотів здійснив уже їх новий обранець Янукович всього за три роки урядування і скільки ще подібних ляпів і загроз чекає на країну.

Отже, щоб це зупинити, треба братися українцям до щоденної конструктивної роботи. Кожному на своєму рівні гуртуватися у громадські організації, не бути байдужими, нарешті вичавити із себе раба, позбутися відчуття меншовартості і повернути манкурту пам’ять. Вважаю, що кожному пора ввімкнути почуття особистої відповідальності за свої дії, за долю Батьківщини. Адже доля країни і доля окремої людини нерозривні. І якщо ПРЕС не стане основою Виборчого Кодексу, який треба прийняти негайно, всяке голосування буде безглуздим і недемократичним, бо розчаровані люди просто ігноруватимуть вибори. Лише виборений ПРЕС додасть людям впевненості, віру в перемогу справедливості і демократії. Хочеться вірити, що нові опозиційні сили в парламенті очолять цей рух і будуть чесно служити народові, прислухатися до порад, ініціатив громадськості, не втрачати зв’язок з народом, виконувати накази виборців, не допускати нових непоправних помилок.

Бережімо Україну разом!

Галина Руденко,
небайдужа українка
Нью Йорк, 18 лютого 2013 року

 

Світлини:

IMG_2453.JPG — Олег Тягнибок та автор обговорюють підготовку до виборів

IMG_2548.JPG — зустріч з головою Комітету виборців Олександром Черненком

IMG_2587.JPG — Віталій Портніков та Галина Руденко на мітингу киян на захист TVI

Переглядів: 920 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]