Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Август » 26 » Анатолій Ковальов. Мої враження від Десятого Світового Конгресу Українців.
21:26
Анатолій Ковальов. Мої враження від Десятого Світового Конгресу Українців.

Мої враження від  Десятого Світового Конгресу Українців.

20-22 серпня 2013р. у м. Львові відбувся Х Світовий Конгрес Українців (СКУ). Добре організовано пройшов захід. Вражаюче те, що організатори Конгресу забезпечили учасників хорошими  інформаційними матеріалами. У підготовці Конгресу брали участь делегації різних країн. Вони підготовили письмові звіти про свою роботу, також письмові звіти підготовили керівні органи СКУ. Всі звіти зібрані в об’ємну книгу.

В цій книзі розміщені Резолюція попереднього світового Конгресу, СТАТУТ СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ, звіти діаспор кожної країни світу (http://www.seredniy-klas.org/blog/zviti_sku_20_22_serpnja_2013r/2013-08-21-327).

Читаючи всі ці матеріали можна зробити висновок про велетенську пророблену роботу керівниками СКУ, а також представниками  українських організацій різних країн.

Від діяльності СКУ виграли не лише представники української діаспори, а також і ми – українці.

В процесі роботи Конгресу мені люб’язно дали можливість поспілкуватися із Президентом Конгресу паном Євгеном Чолієм та Генеральним секретарем Конгресу паном Стефаном Романі. Було передано Звернення до українців Світу, яке розробили ми із Ігорем Гурняком.

В розмові я дякував їм за велику роботу по захисту українського народу як в діаспорі, так і в Україні. Особливу роль відіграла діаспора по забезпеченні визнання багатьма країнами світу голодомору в Україні як геноциду української нації. Проте цілий ряд питань, як на мене, СКУ не вирішує:

  1. Наприклад, в Тальнівському районі Черкаської області за останні 20 років зникло населення більше, ніж  в голодомор та Велику вітчизняну війну разом взятих, не краща картина  в цілому по Україні. Геноцид української нації продовжується. Нам разом із діаспорою потрібно зупинити цей процес.
  2. Відповідно СТАТУТУ КОНҐРЕСУ  до Світового Конгресу Українців не можуть входити  громадські організації з України, які успішно борються за  збереження мови культури в цілому нації. При таких обставинах, в разі розгляду Конгресом питань порушення прав українців в Україні, може кваліфікуватися як втручання у внутрішні справи України. Тому пропоную внести до  СТАТУТУ КОНҐРЕСУ  відповідні зміни та націлити роботу по створенні в Україні активної громадської організації по захисту українського, залученні таких організацій до членства в СКУ та через них краще розумітимете всі проблеми українців в Україні.
  3. Пропоную СКУ тісніше контактувати із громадськими організаціями України, особливо із небізнесовими такими як Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу  України, ГО «Вільний простір» та ін.  по сприянню у становленні в Україні конституційного ладу, особливо через створення територіальних громад населених пунктів як юридичних осіб.
  4. Разом із українськими громадськими організаціями домогтися створення в Україні системи проведення виборів, яка б унеможливлювала  фальсифікацію та була б чітко контрольованою виборцем. Такі розробки в Україні є, потрібно забезпечити їх впровадження. Наприклад: Юрко Колючка. Бунтувати чи робити вибір?, а також: Ігор Гурчик. Вибори ПРЕС.  
  5. Інші детальні пропозиції описано у Зверненні до українців Світу

 

Анатолій Ковальов 

Переглядів: 727 | Додав: Правління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]